Misja

Preteksty

Dlaczego robię to, co robię?
Przeważnie pod tym, co robimy kryje się jakiś powód, intencja. Podróżowanie może być chęcią poznania innych kultur i siebie. Obejrzenie filmu może być tylko pretekstem do spotkania.
Każdy pretekst, każda intencja jest interesująca i warto ją odkryć. Poszukiwanie tych powodów jest zawsze drogą do poznania samego siebie.
Dla mnie takim pretekstem, czyli intencją powodującą, że założyłem tego bloga, jest chęć nieustannego rozwoju, odkrywania, zwiększania wiedzy, szukania inspiracji i słuchania.

Czym są?

Bo Preteksty, to miejsce dla każdego, kto refleksyjnie patrzy na to, co robi, kto jest nieprzerwanie ciekawy świata i potrafi zachwycać się tym, co zobaczy.
Preteksty, to też miejsce, które na przekór medialnej tendencji do serwowania wszystkiego na dłoni, zachęca do aktywności. Rusz się, użyj głowy, bądź kreatywny – nie marnuj swojego potencjału i działaj twórczo!
Niedawno obejrzany film nie daje Ci spokoju i bardzo chcesz porozmawiać o pewnej scenie? Napisz o tym na facebookowym profilu Pretekstów. Chcesz głębiej zbadać ten problem? Napisz artykuł i prześlij do mnie. Chętnie porozmawiam o nim i opublikuję na Pretekstach. Może wzbudzisz największą dyskusję w dziejach Internetu?

Czym tak kuszą?

Blog skupia się wokół tematów literackich, filmowych, medialnych i reklamowych. Kultura wysoka będzie stykała się z popularną, film ambitny – z lekkim. Warunek jest jeden – treści tu zawarte muszą być interesujące, inspirujące, na swój sposób wyjątkowe. Wszystko, co jest częścią kultury i wpłynęło na Twoje zachowanie, zainteresowanie czy, ogólnie, życie – znajdzie tu dla siebie godne miejsce.

Zapraszam do współpracy, napisz na: adam.kolasa1[at]gmail.com
Więcej informacji w dziale Współpraca